Konya Şap, Konya Şap Ustası, Konya Şap İşçilik, Konya Şap Usta Fiyatları, Konya Şap Ustası Ücreti, Konya Beton Şap, Konya Zemin Şap, Konya En İyi Şap Ustası, Solmaz Şap Beton

Konya’da Solmaz dekorasyon firması olarak şap işleriniz için 15 yıllık tecrübemizle profesyone, uygun fiyata şap işlerinize yardımcı oluyoruz. Şap betonu ve altlık olarak kullanılan şaplar, bağlayıcı olarak çimento ve 4 mm’lik elekten geçmiş kum ile sudan oluşur. Şaplar 1 m3 kum 500 kg çimento ve katılarak pompa makinesiyle harç yapılır imalat yerine makine ile taşınır. Su akıntısı vermek amacıyla yapılan şapa eğim şapı denir. Bir yüzeyi düzeltmek üzere yapılan şap düzeltme şapıdır. Bir seviyeyi tutturmak üzere dolgu amacıyla yapılan şap dolgu şapıdır. Sesi ve titreşimi kesmek için döşemede cam yünü gibi malzeme kullanılması halinde yüklerin bu emici tabakaya noktasal olarak gelmesini engellemek amacıyla yapılan şaplara da esas konstrüksiyona değmediği ve yumuşak bir malzeme üzerinde adeta yüzdüğü için yüzer şap adı verilir.

Bunların dışında bir katmanı dış etkilerden korumak amacıyla yapılan şaplara koruma şapı, içerisine su yalıtımı sağlamak amacıyla özel katkı karıştırılan şaplara su yalıtımı şapı, içinde gözenek ve boşluk oluşturacak özel katkılar ya da hafif agregalar konulmuş şaplara ise ısı yalıtım hafif şap denir.

ŞAP YAPARKEN KONTROL EDİLMESİ GEREKENLER

Şartlarına uygun yapılmış tesviye betonu prizini almadan veya sıva tamamen kurumadan üzerine şap yapılmalı.

Şap öncesi katlar süpürülüp iyi aderans sağlamak için ıslatılmalıdır.

Açıkta yapılan şap işlerinde, güneş, yağmur ve dondan korumak için şap yüzeyi kâğıt, hasır, kum, talaş ve benzeri malzeme ile örtülmeli.

Şap kalınlığına göre kullanılacak rendeli çıtalarla yapılacak bu bölüntülerin parça büyüklükleri uzun kenarı 1,50 m. yi aşmamak üzere 2.00 m² yi geçmemeli.

Döşemede yapılan şap duvar yüzeyinde devam ediliyorsa köşeler yuvarlatılır.

Şap kalınlığı en az 2,5 cm ile 5 cm kalınlığa kadar bir defada dökülebilir. Daha kalın yapılması durumunda birkaç tabaka halinde yapılması uygundur.

Şap yüzeyi mastarında yapılacak; çukurluklar, pürüzler bulunmayacak; bölüntü aralarına rüberoit ya da başka bir fuga malzemesi konulur.

Şap üst tabaka harcına boya katılmak suretiyle şapa istenilen renk sağlanır. İstendiğinde yüzeyler yivli, tırtıklı ve damalı yapılabilir.

Şap yapılacak yer önceden kot verilmeli, kotla ilgili sorun varsa ilgiliye haber verilmelidir.

Döşemedeki sıhhi ve kalorifer tesisat borularının korunmasına özen gösterilmeli. Tesisat grubu ile koordineli çalışılmalı.

Kapı ve rezervasyon geçişlerindeki beton dişler kırılmalı.

Çalışılan mekanın kirletilmemesine özen gösterilmeli. Biryeri yaparken başka yeri bozmamalı.

Balkon ve banyolardaki meyillerin süzgece doğru olmasına çok dikkat edilmeli.

Şap üzerine yapıştırma parke döşenecekse tirfil perdahlı olarak bırakılır. Açıkta kalacak ya da PVC plastik karo kaplanacaksa, tirfil perdahlı yüzey suyunu çektikten sonra demir mala ile, hiçbir mala izi kalmayacak şekilde bastırarak şap perdahı yapılmalı. Yol, yaya yolu gibi işlerde şap üzerine süpürge fırça branda çekilebilir, desen basılabilir.

Tamamlanan şaplar tümüyle sertleşinceye kadar rutubetli tutulmalı, dışarıda, taze iken yağmur, güneş ve aşırı rüzgârdan korunmalı. Yüzey düzgün hale gelecek şekilde mastarlanmalı, hafif basınca dayanacak kıvama gelince de madeni mala ile hiç bir iz bırakılmadan perdahlanmalı.

KONYA BETON ŞAP USTASI

Makineli Hazır Beton Kuru Şap Döküm işleri 15 Yıllık tecrübe ile titizlikle yapılır.

Konyada Beton Şap işlerinizde Fabrika, Hastane, Okul, İnşaat, Alış Veriş Merkezleri, AVM, Otopark, Otel, Bina, Yazlık, Kışlık Bahçe Evi, Daire, Teras, Yol, Kaldırım gibi alanlarda hazır beton uygulamaları, Kumlu çimentolu kuru şap işleri malzemeli ya da sadece işçilik ustalık ihtiyaçları için Solmaz Dekorasyonu arayabilirsiniz. Kaliteli işçilik uygun Konya beton şap dökümü fiyatları almak ve bizim 15 yıllık tecrübe ve birikimlerimizin farkını yaşayabilirsiniz. Konya Şap Beton ustalığı ile hergün hizmet veriyoruz.

Konya’da de çalışan beton şap ustası arayanlar için profesyonel çözüm üretiyoruz. Konya, Meram, Selçuklu, Karatay ve Konya’nın tüm ilçelerinin tamamında beton şap ekipleri ile helikopterli hazır beton uygulamaları, Kum ve çimentolu makineyle kuru şap atımı, Kaliteli işçilik, Uygun Konya beton şap döküm fiyatları alabileceğiniz işlerinde deneyimli elemanlarımızla belirtilen tarihler içerisinde sunulacak hizmetleri yerine getirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Sizlerden aldığımız güç ve talepler doğrultusunda en iyisi olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz. Konya Şap Beton dökme işlerinde pratik, hızlı, profesyonel çözüm aranlar lütfen bizden fiyat almadan işlerinizi yaptırmayın.

Beton işlerinde akla gelen ilk işlerden birisi şap atmakdır. Doğru bir betonun atılabilmesi için işini iyi yapan şap ustasına ihtiyacınız olacaktır. İnşaat sektörünün vazgeçilmezi olan şap birçok kategoride yapılabilmektedir. Örnek kaldırım betonları, inşaat betonu, inşaat şapı, yaya kaldırım betonu gibi örnekler verebiliriz. Sadece bu kadarla sınırlı kalmayıp beton ile ilgili akılınıza gelebilecek tüm çalışmalarda şap ustası ihtiyacınız bulunmaktadır. Doğru bir şap ustasının sizlere vereceği sonuç oldukça önemlidir. İşini bilen, düzenli bir şekilde size işi teslim eden şap beton ustası ile çalışmanızı tavsiye ederiz.

Konya Kuru şap dökme Ustası, Konya inşaat betonu, Konya Saha betonu, Konya Çevre betonu, Konya şap atımı, Konya İnşaat şapı, Konya Zemin şapları dökme, Konya Hazır beton atma, Konya Hazır şap atma, Konya Beton şap ustası ekibimizle haftanın her günü çalışıyoruz. Konya Şap işleriniz için lütfen bizden fiyat alın.

Konya Kuru şap dökme Ustası, Konya inşaat betonu, Konya Saha betonu, Konya Çevre betonu, Konya şap atımı, Konya İnşaat şapı, Konya Zemin şapları dökme, Konya Hazır beton atma, Konya Hazır şap atma, Konya Beton şap ustası ekibimizle haftanın her günü çalışıyoruz. Konya Şap işleriniz için lütfen bizden fiyat alın.

Selçuklu Kuru şap dökme Ustası, Selçuklu inşaat betonu, Selçuklu Saha betonu, Selçuklu Çevre betonu, Selçuklu şap atımı, Selçuklu İnşaat şapı, Selçuklu Zemin şapları dökme, Selçuklu Hazır beton atma, Selçuklu Hazır şap atma, Selçuklu Beton şap ustası ekibimizle haftanın her günü çalışıyoruz. Selçuklu Şap işleriniz için lütfen bizden fiyat alın.

Meram Kuru şap dökme Ustası, Meram inşaat betonu, Meram Saha betonu, Meram Çevre betonu, Meram şap atımı, Meram İnşaat şapı, Meram Zemin şapları dökme, Meram Hazır beton atma, Meram Hazır şap atma, Meram Beton şap ustası ekibimizle haftanın her günü çalışıyoruz. Meram Şap işleriniz için lütfen bizden fiyat alın.

Karatay Kuru şap dökme Ustası, Karatay inşaat betonu, Karatay Saha betonu, Karatay Çevre betonu, Karatay şap atımı, Karatay İnşaat şapı, Karatay Zemin şapları dökme, Karatay Hazır beton atma, Karatay Hazır şap atma, Karatay Beton şap ustası ekibimizle haftanın her günü çalışıyoruz. Karatay Şap işleriniz için lütfen bizden fiyat alın.

YAPILAN İŞLEMLERİN BAŞLICALARI

Yerde Isıtmalı şap uygulaması
Beton Şap Ustası
Makineli Hazır Beton Kuru Şap Döküm işleri

Google Etiket: Konya Şap, Konya Şap Ustası, Konya Şap İşçilik, Konya Şap Usta Fiyatları, Konya Şap Ustası Ücreti, Konya Beton Şap, Konya Zemin Şap, Konya En İyi Şap Ustası, Solmaz Şap Beton