Konya Alçı, Konya Alçı Boya, Konya Alçı Dekorasyon, Konya Alçı Sıva Fiyatları, Konya Alçı Tavan, Konya Alçı Firmaları, Konya Alçı Ustası, Konya Alçı Ustaları, Konya Alçı İşçilik, Konya Alçı İşçilik Fiyatı, Konya Alçı İşçilik Fiyatları, Konya En İyi Alçı Ustası, Solmaz Alçı

Solmaz Dekorasyon Alçı firması olarak 15 yıldır bu mesleği yapıyoruz. Alçı taşının pişirilmesi ve sonra toz haline getirilmesi sonucunda alçı oluşur. Alçı taşıdan oluşan alçı, suyla karıştırıldığında hızlı bir biçimde donma özelliğine sahiptir. Kalsiyum sülfat hemihidrat bileşiği alçının temel malzemesidir. Alçı, alçı taşı denilen kalsiyum sülfat dihidratın bileşiğinin öğütülüp içinde bulunan suyun büyük bir kısmı çıkarılıncaya 190 deeceye kadar ısıtılmasıyla elde edilir.

Toz halinde olan alçı su ile birleşip pasta haline getirildiğinde bir kaç dakika içinde sertleşir. Karışımda 100 kg alçı ile 19 kilogram su birleştiril ideal oran budur. Fazla su kullanıldığında alçıda gözenekler oluşurken az su kullanılması durumunda alçı olması gerekenden daha çok sert olur. Alçıya donyamayı geciktiren maddeler katarak kaba veya ince sıva oluşturulur.

Tarihte ilk Fransa’nın başkenti Paris bölgesinde kullanıldığı için Paris sıvası da denilen alçı 18. yy’da pişmiş toprak kapların kaplıplarında kullanılmaktaydı. Günümüzdeyse inşaat, tıp gibi çeşitli alanlarda sıklıkla kullanılıyor.

İnşaatlarda binanın dışında veya içinde kullanılır. Kullanılan malzemeleye göre işlemler çeşitlilik gösterse de genellikle bina süsleme işlemlerinde ve boyanabilen düzgün yüzeyler elde etmek için kullanılır.

ALÇI ÇEŞİTLERİ

SIVA ALÇISI

Sıva alçısı binalarda iç mekanlarda el ile uygulanan perlitli sıva alçısıdır. Sıva alçısı genel olarak kullanım alanları: Sıva Alçısı Tuğla, biriket, brüt beton ve çimento bazlı sıva yapılmış yüzeylerde kullanılır.

MAKİNE SIVA ALÇISI

Makine sıva alçısı iç mekanlarda makine ile uygulanabilen perlitli sıva alçısıdır. Makina sıva alçısının kullanım alanları: Makine Sıva Alçısı Tuğla, biriket, brüt beton ve çimento bazlı sıva yapılmış yüzeylerde kullanılır.

SATEN ALÇISI

Saten Alçı iç mekanlarda makine ve el ile uygulanan son kat zemin düzeltme perdah alçısıdır. Saten alçının kullanım alanları: Saten Alçı Alçıpan, çimento veya alçı bazlı sıva uygulanmış yüzeyler, boya duvar kağıdı gibi son kat uygulama yapılacak yüzeylerde kullanılır.

KARTONPİYER ALÇI

Kartonpiyer Alçı iç mekan tavan ve sütün dekorasyonlarında kullanılan alçı çeşididir. Kartonpiyer alçı kullanım alanları: Kartonpiyer Alç Kartonpiyer uygulanmasında ve onarılmasında kullanılırken aynı zamanda iç mekan tavan sistemlerinde, sütun üst başlıklarında ve duvar- tavan süslemelerinde kullanılır.

DERZ DOLGUSU ALÇISI

Derz dolgusu için kullanılan alçı, alçıpanların birleşim yerlerindeki derz boşluklarının doldurulması için derz bandı ile birlikte kullanılır.

ALÇININ FAYDALARI

Alçı dökümünden sonra beton gibi boyut değiştirmez bu nedenle çatlak oluşmasını önler. Tam bitmiş olan alçı bir hazır yapı elemanıdır. Ek olarak emek veya masraf çıkartmaz.

Alçı üretiminde enerji tutumludur ve çevre kirliliğine neden olmaz.

Alçı kolaylıkla işlenebilir.

Alçı birim ağırlığı kullanılacak bölgeye göre ayarlanabilir.

Alçı yangına ateşe dayanıklıdır. Alçı inorganik bir madde olduğu için yanmaz ve yangın durumlarında duvarın diğer tarafına ısıyı azaltarak gönderir.

ALÇI KULLANMAK ENERJİ TASARRUFU SAĞLAR

Tuğla ve çimento üretiminde kullanılan enerjinin 5/1’i oranında enerji kullanıldığı için alçı üretimi çok daha tasarrufludur. Diğer enerji kaynaklarının kullanımında da önemli miktarda tasarruf sağlar.

ALÇI ÇEVRECİDİR

Alçı üretiminde ve kullanılan ham maddeler gerekse paketleme de kullanılan maddeler çevre dostudur. Aynı oranda alçı üretimi ve paketlenmesinde ortaya çıkan atık miktarı muadili olan ürünlere göre çok daha azdır.

ALÇI HAFİFTİR

Alçı, muadili olan ürünlerle kıyaslandığında onlardan 4 kata yakın bir oranda hafiftir. Daha hafif bir malzeme ile yapılar ise daha küçük taşıyıcı elemanlar oluşmasına sebep olur ve inşaat malzemelerinin maliyetini azaltır.

ALÇI SAĞLIĞA DUYARLIDIR

Alçı, kimyasal yapısı dolayısıyla içinde bakteri oluşmasına engel olan alçılar insan teniyle aynı ph oranına sahiptir. Ayrıca kanserojen değildir ve insan cildi ile uyumludur.

ALÇI DOĞAL KLİMA ÖZELLİĞİ TAŞIR

Alçının içinde bulunan küçük boşluklar sayesinde bulunduğu ortamı yazın serin, kışın ise sıcak tutmayı sağlar.

ALÇI HAVADAKİ NEMİ DÜZENLER

Alçı, ısı iletkenliğinin düşük olması sonucu ortamdaki su buharı duvarlara çarparak yoğunlaşmaz ve nem oluşturmaz. Ayrıca nem azalmaları veya artması durumlarında alçı bünyesinde bulunan nemi dışarı salabilir veya içeride nem depolayabilir.

ALÇININ YATILIM ÖZELLİĞİ VARDIR

Alçı içinde bulunan boşluklar nedeniyle ısı geçirgenliğini azaltan alçı ısı yalıtımına destek olur. Isı yalıtım malzemelerinin ısı geçirgenliğini azaltmak için onları alçı ile kaplamak ısı geçirgenliğini azaltarak daha az ısı kaybına sebep olur. Ayrıca alçı ses geçirgenliğini de azaltarak ortamda ses yalıtımına katkıda bulunur.

Alçı, alçıpan ve diğer her türlü ihtiyacınız için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir ve size özel tekliflerimizden faydalanabilirsiniz. Alçı ustası konusunda size özel tekliflerimizle sizlerle çalışmaktan mutluluk duvarız.

MAKİNE SIVA ALÇISI

• Torbalanmış alçı bazlı hazır makine sıvasıdır.
• Tuğla, beton, brüt beton, gazbeton, bimsblok vb. malzemeler üzerine doğrudan uygulanır.
• Tek katta, üzerine uygulandığı yüzeyi boyaya hazır duruma getirir. Saten perdah alçısı gerektirmez.
• Pencere ve kapı alınları gibi detaylarda el karışımı ile sorunsuz olarak uygulanabilir.
• Yüksek yüzey sertliğine ve parlak bir görünüme sahiptir.
• Nefes alan bir malzeme olduğundan nem oranını dengeleyerek sağlıklı bir ortam oluşturur.
• Yanmaz bir malzemedir. Bünyesindeki sudan dolayı yangın geciktirici özelliğe sahiptir.

Google Etiket: Konya Alçı, Konya Alçı Boya, Konya Alçı Dekorasyon, Konya Alçı Sıva Fiyatları, Konya Alçı Tavan, Konya Alçı Firmaları, Konya Alçı Ustası, Konya Alçı Ustaları, Konya Alçı İşçilik, Konya Alçı İşçilik Fiyatı, Konya Alçı İşçilik Fiyatları, Konya En İyi Alçı Ustası, Solmaz Alçı